About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts of the system and expound.

Contact Info

123/A, Miranda City Likaoli Prikano, Dope United States

+0989 7876 9865 9

[email protected]

alanya-hali-leke-cikarma

Halılarda Leke Çıkarma

Halılarda leke çıkarma, halıda oluşan lekelerin temizliğinde en önemli konu lekeye müdahale süresidir. Hemen ve doğru müdahale ile birçok lekeyi halıdan kolaylıkla çıkarmak mümkündür. Geç ya da yanlış müdahale, lekenin halıya iyice işlemesine neden olacaktır.

Öncelikle leke kaynağı halıdan uzaklaştırılmalıdır. Daha sonra lekenin fazla yayılmasına müsaade etmeyecek şekilde emiciliği yüksek bir bez ile lekeye müdahale edilmelidir. Lekenin hav diplerine nüfus etmemesi için lekenin üzerine fazla baskı uygulanmamalı ve ovalama işlemi yapılmamalıdır. Kağıt havlu, peçete veya beyaz bir bez ile leke bölgesine tampon uygulanmalıdır. Leke çıkarma işlemlerinde temizleme dışarıdan merkeze doğru olmalıdır.

Sıcak su kullanmaktan kaçınılmalıdır. Sıcak su ile uygulanan temizleme işlemleri lekenin kumaşa iyice işlemesini neden olacağı için lekenin çıkmasını imkansız hale getirebilmektedir. Leke çıkarma işlemleri bir veya birkaç defa tekrarlanmalıdır. Müdahale sırasında yeteri kadar tekrar yapılmadığında; hav diplerine doğru giden çözünmüş leke, halı kurumaya başladığında yeniden yüzeyde belirecektir.

Müdahale sonrası halıda hala leke duruyorsa, lekenin halıya yerleşmesinin önüne geçmek için vakit kaybetmeden bir profesyonel halı yıkama firması ile iletişime geçilmelidir.

Önemli Uyarılar

Burada belirtilen yöntemler tamamıyla tavsiye niteliğindedir. Bu yöntemlerin hiçbiri yün, ipek ve bambu gibi doğal elyaftan üretilen halılara uygulanmamalıdır.

Halılardaki leke çıkarma sürecinin beş temel bileşeni; elyafın türü ve rengi, kullanılan temizleyici ve leke çıkarıcı ürünler, uygulama süresi, uygulama şekli ve uygulama sıcaklığıdır.

Halılardaki lekelerin çıkarılması doğru ürünlerin doğru yöntemle kullanılması ile mümkündür. Halı yıkama firmalarında leke çıkarma işlemleri profesyonel ürünler ile uzman personel tarafından yapılmalıdır.

Lekeye yapılan ilk müdahale çok önemlidir. Yanlış müdahalenin önüne geçmek için lekeye nasıl müdahale edileceğinden emin olunmadığında bir halı yıkama firması ile iletişime geçilmelidir. Halılarda leke çıkarma son derece özen gerektiren bir konudur bu nedenle Burak halı yıkama firması olarak WhatsApp iletişim hattımızdan bizlere ulaşarak halı türüne göre lekeye nasıl müdahale edilmesi gerektiği konusunda bilgi alabilir ya da siz müdahale etmeden direkt olarak halınızı profesyonel ekibimize emanet edebilirsiniz.

Language
Hemen Arayın!